EN SK

 News   About the PPP Association   About PPP   Calendar of events   Links   PPP Newsletter   PPP Brochures   Contact   Site map 
 Information for Members   PPP Projects   Documents   Workgroups   Contacts Database   Presentations   Member services   Password 

Liberec chce využiť PPP na škôlky


6. 12. 2009

Sorry, English version of this text is not available.

Liberecký magistrát nemá dostatok vlastných peňazí na výstavbu dvoch veľkých materských škôlok, ktoré však nutne potrebuje. Chcú preto využiť súkromné firmy v rámci PPP projektov. Mesto plánuje uzavrieť s investorom koncesnú zmluvu s tým, že by investor zaplatil výstavbu škôlky a staral sa o údržbu a upratovanie budovy. Mesto by mu vynaložené náklady postupne splácalo a zabezpečovalo výučbu. Do vlastníctva mesta by škôlka prešla až po dvadsiatich rokoch - po skončení doby koncesie. Projekt je zatiaľ vo fáze prípravy, 26.11.2009 zastupiteľstvo schválilo realizáciu projektu.

Výstavba novej škôlky pre 100 detí bude stáť približne 40 mil. Kč. Jedna by mala nahradiť vilu v štvrti Ruprechtice, kam dochádza 70 detí. Druhá škôlka by mala vyrásť v Hanychove pod Ještědem, kde sa veľa stavia a žije tu mnoho rodín s malými deťmi.

v stotisícovom meste ponúka v súčasnosti 2 650 miest v 29 materských škôlkach a ďalších 190 detí dochádza do šiestich súkromných škôlok. Ani jedna škôlka súčasnosti neponúka voľné miesta.
Magistrát
Zdroj: Asociace PPP

« back to News

Members of the PPP Association