EN SK

 News   About the PPP Association   About PPP   Calendar of events   Links   PPP Newsletter   PPP Brochures   Contact   Site map 
 Information for Members   PPP Projects   Documents   Workgroups   Contacts Database   Presentations   Member services   Password 

Projekt pražskej Ústrednej vojenskej nemocnice mieri do finále


17. 12. 2009

Sorry, English version of this text is not available.

Dostavba Ústrednej vojenskej nemocnice v Prahe (ÚVN) je prvým zo strategických projektov spolupráce verejného sektora so súkromným (PPP), ktorý sa po piatich rokoch podarilo dotiahnuť až na predloženie ponúk. O dobudovanie nemocnice a prevádzku jej časti stoja dve konzorciá. Vláda by mala o víťazovi rozhodnúť začiatkom budúceho roka.

Víťazné konzorcium postaví a bude 25 rokov prevádzkovať ubytovňu personálu nemocnice, hotel s 250 lôžkami, parkovisko a obchodné plochy. Za to by malo podľa predstavy štátu inkasovať okolo jednej miliardy korún. Požiadavky firiem sú však vyššie - napríklad kvôli drahšiemu financovaniu.

Zámerom vedenia ÚVN je vybudovať pracoviská porovnateľné s podobnými nemocnicami ostatných štátov NATO. V Střešovickej nemocnici by sa mali školiť lekári, liečiť vojaci NATO a jej vedenie chce zaviesť aj takzvanú jednodňovú chirurgiu. To umožní práve plánovaná výstavba hotela.

Dostavba Střešovickej nemocnice bude (v prípade, že ju vláda schváli) jedným z mála pilotných projektov, ktorý sa v ČR podarí dotiahnuť do konca. Ostatné projekty, akými sú výstavba súkromnej nemocnice, Justičného areálu v Ústí nad Labem alebo spojenie pražského ruzyňského letiska s centrom mesta, sú zatiaľ v nedohľadne.

Zdroj: Asociace PPP

« back to News

Members of the PPP Association