EN SK

 Novinky   O Asociácii PPP   O PPP   Kalendár podujatí   Odkazy   PPP Newsletter   Brožúry o PPP   Kontakt   Mapa stránok 
 Členské informácie   Projekty    Dokumenty   Pracovné skupiny   Databáza kontaktov   Prezentácie   Služby členom   Zmena hesla 

D4 môže byť postavená cez PPP


1. 1. 2010

Jednou z priorít ministerstva dopravy v roku 2010 je aj príprava výstavby diaľnice D4. Minister dopravy by rád kvôli rastúcej intenzite dopravy v Bratislave urýchlil jej výstavbu. Odhaduje, že by obchvať mohol byť dokončený v polovici roka 2017. Keby sa však tento projekt pripravoval a financoval v rámci verejno-súkromného partnerstva, výstavbu by to mohlo urýchliť o rok a pol, možno o dva roky, tvrdí minister. Všetko však závisí na záverečnom stanovisku o vplyve stavby na životné prostredie (EIA), ktoré by mohlo byť známe v prvej polovici roka 2010. Predpokladá sa, že v druhom polroku budúceho roka by sa mal začať tender na vypracovanie dokumentácie pre územné rozhodnutie.

Vypracovanie dokumentácie pre územné rozhodnutie, vrátane tendra bude vzhľadom na významnosť stavby trvať asi rok a pol. Potom sa môžu dopracovať projekty na stavebné povolenie, čo minister dopravy odhaduje niekedy na prvý polrok 2013. Až následne sa bude môcť stavať.

Keby sa tento projekt realizoval cez PPP, koncesionár by prevzal územné rozhodnutie, vrátane majetkovo právnej prípravy a doprojektoval by si všetky ďalšie náležitosti, cestu postavil a následne aj prevádzkoval.

Zdroj: www.webnoviny.sk

« späť na Novinky

Členovia Asociácie PPP