EN SK

 News   About the PPP Association   About PPP   Calendar of events   Links   PPP Newsletter   PPP Brochures   Contact   Site map 
 Information for Members   PPP Projects   Documents   Workgroups   Contacts Database   Presentations   Member services   Password 

Verejná súťaž na dokumentáciu nových PPP úsekov R7


20.12.2013

Sorry, English version of this text is not available.

Národná diaľničná spoločnosť, a.s. vyhlásila verejné obstarávanie na "Vypracovanie dokumentácie stavebného zámeru (DSZ) a dokumentácie na územné rozhodnutie (DÚR) pre stavbu: Rýchlostná cesta R7 Bratislava Ketelec - Bratislava Prievoz." v predpokladanej hodnote 2,4 mil. Euro bez DPH.

Ako informoval denník Pravda, plánovaná trasa bratislavského úseku R7 v dĺžke takmer sedem kilometrov sa začína v križovatke Prievoz na diaľnici D1, pokračuje okolo areálu spoločnosti Slovnaft, ďalej vedie cez poľnohospodársky využívané územie a končí v križovatke Ketelec s budúcou diaľnicou D4. Výstavbu tohto úseku s jedenástimi mostmi plánuje NDS v rokoch 2015 až 2017. Predpokladané stavebné náklady sú 226,5 mil. Euro bez DPH.

Ministerstvo dopravy plánuje výstavbu R7 Bratislava, Prievoz – Ketelec spolu s ďalšími troma úsekmi v rámci projektu verejno-súkromného partnerstva (PPP) v celkovom objeme 1,271 mld. eur. Súčasťou projektu má byť aj výstavba D4 Jarovce – Ivanka pri Dunaji – Rača (27,3 km) s odhadovanými stavebnými nákladmi 800 mil. eur, R7 Bratislava, Ketelec – Dunajská Lužná (8,2 km) za 84,3 mil. eur a R7 Dunajská Lužná – Holice (17,4 km) za 160,6 mil. eur. Výstavba R7 Bratislava, Ketelec – Dunajská Lužná by mala trvať v rokoch 2014 až 2017, R7 Bratislava, Prievoz – Ketelec v rokoch 2015 až 2017 a R7 Dunajská Lužná – Holice v rokoch 2015 až 2018.

Územné rozhodnutia na všetky pripravované úseky by mali byť vydané a právoplatné do konca roka 2014. Podpis koncesnej zmluvy sa predpokladá na prelome rokov 2015 a 2016. „Z hľadiska projektovej prípravy pri úseku R7 Dunajská Lužná – Holice už bolo vydané územné rozhodnutie. Pri úseku D4 Jarovce – Ivanka pri Dunaji – Rača je predpokladaný dátum vydania územného rozhodnutia august 2014, pričom predpokladaný začiatok výstavby pre tento úsek je jún 2015, jeho ukončenie sa plánuje o štyri roky neskôr,“ informoval nedávno agentúru SITA hovorca ministerstva dopravy Martin Kóňa. Výstavba R7 Bratislava, Ketelec – Dunajská Lužná by mala trvať v rokoch 2014 až 2017 a R7 Dunajská Lužná – Holice v rokoch 2015 až 2018. Verejné obstarávanie na výber poradcu, ktorý by mal dodať štúdiu realizovateľnosti a obstarať koncesionára PPP projektu úsekov D4 a R7, by sa podľa neho malo začať onedlho.

Rezort dopravy tvrdí, že podľa doterajších predbežných štúdií výstavba R7 bez výstavby D4 nemá zmysel. Prioritným záujmom rezortu je riešiť dopravnú situáciu v Bratislavskom samosprávnom kraji komplexne. „Rozdeľovanie veľkých projektov do menších je z hľadiska filozofie a účelu PPP kontraproduktívne a neefektívne. Samozrejme, je tu predpoklad, že niektoré z úsekov R7 budú verejnosti sprístupnené ešte pred otvorením úseku D4. Ich výstavba by mala podľa odhadov trvať kratšie vzhľadom na nižší investičný náklad, komplikovanosť a parametre,“ uviedol Kóňa.

Oznámenie ÚVO o verejnej súťaži s podrobnými informáciami si môžte stiahnuť nižšie.

oznamenie UVO na stiahnutie
formát: PDF, veľkosť: 75 KB


Zdroj: ÚVO, denník Pravda

« back to News

Members of the PPP Association