EN SK

 Novinky   O Asociácii PPP   O PPP   Kalendár podujatí   Odkazy   PPP Newsletter   Brožúry o PPP   Kontakt   Mapa stránok 
 Členské informácie   Projekty    Dokumenty   Pracovné skupiny   Databáza kontaktov   Prezentácie   Služby členom   Zmena hesla 

Brno plánuje rozsiahlu modernizáciu štadiónu Za Lužánkami


10.6.2015

Štadión bol postavený v rokoch 1949-1953. V 60. až 70. rokoch bola postavená nová tribúna, čím sa štadión stal najväčším v republike s kapacitou 50 000 divákov. V súčasnosti je celý areál schátraný a vyžaduje kompletnú rekonštrukciu.

Mesto Brno informovalo, že rokuje s viacerými súkromnými investormi, ktorí prejavili záujem o partnerstvo pri realizácii projektu modernizácie s predpokladanými nákladmi až do 2,7 mld. Kč (100 mil. Euro). Preferovaným variantom je výstavba úplne nového futbalového štadiónu.

V lokalite sa tiež nachádza nevyužitý a zanedbaný zimný štadión, ktorý je mimo prevádzky od roku 2000. Mesto Brno pri zimnom štadióne v spolupráci so súkromnou spoločnosťou Starez Sport, a.s., od roku 2009 každoročne počas zimnej sezóny zabezpečuje prevádzku mobilného klziska.

Zdroj: mesto Brno, Wikipedia (2015)

« späť na Novinky

Členovia Asociácie PPP