EN SK

 News   About the PPP Association   About PPP   Calendar of events   Links   PPP Newsletter   PPP Brochures   Contact   Site map 
 Information for Members   PPP Projects   Documents   Workgroups   Contacts Database   Presentations   Member services   Password 

Brno plánuje rozsiahlu modernizáciu štadiónu Za Lužánkami


10.6.2015

Sorry, English version of this text is not available.

Štadión bol postavený v rokoch 1949-1953. V 60. až 70. rokoch bola postavená nová tribúna, čím sa štadión stal najväčším v republike s kapacitou 50 000 divákov. V súčasnosti je celý areál schátraný a vyžaduje kompletnú rekonštrukciu.

Mesto Brno informovalo, že rokuje s viacerými súkromnými investormi, ktorí prejavili záujem o partnerstvo pri realizácii projektu modernizácie s predpokladanými nákladmi až do 2,7 mld. Kč (100 mil. Euro). Preferovaným variantom je výstavba úplne nového futbalového štadiónu.

V lokalite sa tiež nachádza nevyužitý a zanedbaný zimný štadión, ktorý je mimo prevádzky od roku 2000. Mesto Brno pri zimnom štadióne v spolupráci so súkromnou spoločnosťou Starez Sport, a.s., od roku 2009 každoročne počas zimnej sezóny zabezpečuje prevádzku mobilného klziska.

Zdroj: mesto Brno, Wikipedia (2015)

« back to News

Members of the PPP Association