EN SK

 Novinky   O Asociácii PPP   O PPP   Kalendár podujatí   Odkazy   PPP Newsletter   Brožúry o PPP   Kontakt   Mapa stránok 
 Členské informácie   Projekty    Dokumenty   Pracovné skupiny   Databáza kontaktov   Prezentácie   Služby členom   Zmena hesla 

Diaľničné PPP projekty v nových termínoch


26. 9. 2008

V záujme Ministerstva dopravy SR je do konca tohto roka podpísať koncesnú zmluvu na realizáciu druhého balíka diaľničných projektov, ktorý sa týka rýchlostnej cesty R1 medzi Nitrou a Tekovskými Nemcami. Na základe výsledkov súťažného dialógu sa dopracovávajú súťažné podklady a v rámci budúceho týždňa by mali byť zaslané výzvy štyrom uchádzačom, ktorý v lehote jedného mesiaca budú musieť predložiť jednotlivé ponuky.

V prípade prvého balíka, ktorého zámerom je vybudovať a prevádzkovať úsek diaľnice D1 medzi Martinom a Prešovom je naplánovaný podpis zmluvy na január 2009. Odklad je zapríčinený geologickým prieskumom, po jeho dodaní a doplnení do súťažných podkladov sa ukončí koncesný dialóg výsledkom ktorého bude dopracovanie súťažných podkladov. Koncesná zmluva pre tretí balík by mala byť podpísaná v apríli 2009.

Vzhľadom na posun jednotlivý termínov bude z najväčšou pravdepodobnosťou posunutá aj celá realizácia projektov. Vzhľadom na tieto skutočnosti sa zámery vlády, ktorá predpokladala dostavanie úsekov bez tunelov v roku 2010, zdajú byť nereálne, čo pripustil aj minister Vážny. Výstavbu úsekov spolu s tunelmi naďalej minister predpokladá do rokov 2012 a 2013.

Zdroj: SITA, SME

« späť na Novinky

Členovia Asociácie PPP